نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: چند راهی

919
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16830
    تشکـر
    25
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

چند راهی

سلام
    من کارشناسی ارشدمو چن وقت دیگه تموم میکنم الآن سر چند راهی موندم
    1- برا دکترا تو ایران اقدام کنم
    2- شروع به خوندن زبان کنم و برا دکترا برم خارج
    3- برم سر کار
    حقیقتش اینکه قید دکترا رو بزنم هم مزایا و هم معایب داره مزایاش اینه که چن سال عمرم صرف یه کاغذ پاره ای که هیچ ارزشی نداره نمی کنم تو این کشور که دکتر داره از سر و کولش بالا میره دیگه با دکترا هم نمیشه استاد دانشگاه شد . آخرش باید برم سر کار که الآن با ارشدم میتونم برم با این تفاوت که اگه الآن برم برام میشه سابقه کار و چن سال زودتر پس انداز میکنم و درآمد دارم و دستم تو جیب خودم میره . اما معایبش هم اینه که همیشه حسرت دکترا به دلم میمونه احساس بی مصرف بودن اینکه ترک تحصیل کردم اینکه آرزوی درس خوندن تا دکترا به سرانجام نمیرسه و اینکه میبینم خیلی از همکلاسیام میرن دکترا میخونن و من ازشون عقبم و یه دنیا حسرت و خودکم بینی
    چیکار کنم خیلی دوس دارم برم خارج به بهانه دکترا میشه رفت اون ور اما میترسم عمرمو بزارم مدرک زبان بگیرم و نشه بعد بازم کلی حسرت
    خواهش میکنم راهنماییم کنین هر روز که فکر میکنم اول مورد 1 بعد 2 و بعد 3 رو انتخاب میکنم و دوباره فرداش همینطور دارم دیوونه میشم شما نظرتون چیه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چند راهی

نگاه کنید دوست عزیز من شرایط مالی پدرتونو نمی دونمو حتی رشته تحصیلیتونو و نمیشه هیچ تصمیمی گرفت

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16830
    تشکـر
    25
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

اوضاع مالی متوسط اما نمیشه روش حسابی کرد اما برا دکترا خارج میشه با تقویت رزومه بورس تحصیلی از دانشگاه مقصد گرفت اما میترسم برا تقویت رزومه و مدرک زبان اقدام کنم و چن سال از عمرم بره و بعد به هر دلیلی نشه اون وقت سنم هم از حداکثر سن کار ممکنه عبور کنه و پشیمون بشم
    رشته من مهندسی هست.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

مهندسی چی ؟
    اصلا بزارید نگاهتون رو متوجه یه چیز دیگه کنم ( البته اگه مجر هستید ) :

از نام کاربریتون بر میاد که خانم هستید ، اومدیاین دنیا و حالا اگه عمرمونو به سه قسمت تقسیم کنیم میشه :
    1 تا 25 سال ، این سن شما تقریبا هیچ نقشی در اون نداشتید و خانواده تصمیم گیر بودن و لذت خواصی هم درش نبردید
    25 تا 45 ، این سن شما خودتون هستید و باید لذت های این دنیا رو به کام خودتون حروم نکنید و علاوه بر اون آماده بشید برا قسمت سوم زندگی تون
    45 تا ... ، این بخش شما دیگه حوصله و شادابیت دوران قبل رو ندارید و نیاز به حامی و تکیه گاه دارید ،
    اینها رو گفتم که بفهمید عمر چه کیفیتی داره ، بیشتر ما هدف رو با وسیله اشتباه می گیریم مثلا تحصیلات ، پول ، مقام اینها وسیله هستن برا هدف هایی مثل آرامش ، کار خوب ،اخرت و ...
    مجموعه صحبت های من اینه که با توجه به جنسیتت دنبال یه ازدواج خوب در مرحله اول باش مرحله دوم تربیت بچه هات هست که اگه تربیت درستی داشته باشن بخش سوم عمرت نتیجشو می گیری مرحله سوم اگه پتانسیلی داری بزار برا کار و در مرحله آخر دکترا ، البته همهی اینها رو که می گم می تونی با هم انجامشون بدی اما اولویت بندیت بر طبق بالا باشه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرناز123 نمایش پست ها
    سلام من کارشناسی ارشدمو چن وقت دیگه تموم میکنم الآن سر چند راهی موندم 1- برا دکترا تو ایران اقدام کنم2- شروع به خوندن زبان کنم و برا دکترا برم خارج3- برم سر کار حقیقتش اینکه قید دکترا رو بزنم هم مزایا و هم معایب داره مزایاش اینه که چن سال عمرم صرف یه کاغذ پاره ای که هیچ ارزشی نداره نمی کنم تو این کشور که دکتر داره از سر و کولش بالا میره دیگه با دکترا هم نمیشه استاد دانشگاه شد . آخرش باید برم سر کار که الآن با ارشدم میتونم برم با این تفاوت که اگه الآن برم برام میشه سابقه کار و چن سال زودتر پس انداز میکنم و درآمد دارم و دستم تو جیب خودم میره . اما معایبش هم اینه که همیشه حسرت دکترا به دلم میمونه احساس بی مصرف بودن اینکه ترک تحصیل کردم اینکه آرزوی درس خوندن تا دکترا به سرانجام نمیرسه و اینکه میبینم خیلی از همکلاسیام میرن دکترا میخونن و من ازشون عقبم و یه دنیا حسرت و خودکم بینی چیکار کنم خیلی دوس دارم برم خارج به بهانه دکترا میشه رفت اون ور اما میترسم عمرمو بزارم مدرک زبان بگیرم و نشه بعد بازم کلی حسرتخواهش میکنم راهنماییم کنین هر روز که فکر میکنم اول مورد 1 بعد 2 و بعد 3 رو انتخاب میکنم و دوباره فرداش همینطور دارم دیوونه میشم شما نظرتون چیه؟
    شما برای تصمیم گیری نیاز به "مشاوره تخصصی" دارید .حضوری خدمت یک مشاور تحصیلی (نه روانشناس) مجرب برید چون تصمیمتون خیلی مهمه و انتهاب هر کدوم از این موارد ایندتون رو توی یه مسیری قرار میده .مشاور با توجه به علم و تجربه و تخصص بالا در این زمینه ها هر کدوم از موارد انتخابی رو به تفصیل شرح میده و ایندشو براتون مشخص میکنه و وقتی هر کدوم براتون روشن شد اونموقع میتونید بهتر تصمیم گیری کنید که کدوم هدف زودتر یا بهتر شما رو به ایده ال هاتون میرسونه .موفق باشید.

6. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد